11 June 2013

Läätsed on maitsvad ja tervislikud


Minu viimaseaja suur avastus ja maitsenauding on läätsed. Täpsemalt siis erinevad läätsesalatid millega olen viimasel ajal palju katsetusi teinud.
Erinevaid läätsesalati valmistamise võimalusi ja variatsioone on päris palju, seega usun, et saan ajapikku lisada erinevaid põnevaid variante.

Alustuseks jagan aga ühte ülimalt tervislikku ning vähese kalorisisaldusega retsepti, mis on nii lihtne, et endalgi on imelik :). Seda varianti teen üldjuhul siis kui on kiire ja kõht on juba väga tühi, kuid samas on isu millegi tervisliku järele. Siia retsepti ei lisa ma ka ühtegi rasvainet ehk õli.

Kõige lihtsam ja minu jaoks ka maitsev on osta juba valmis toode, ehk läätsed purgis. Olen päris paljude erinevatega juba katsetada jõudnud ja siiani kõik meeldivad :). Läätsesid on ka erinevaid sorte, nii et igav juba ei hakka.

Retsepti lisan allapoole, aga ennem veel toon siinjuures ära lühidalt ka läätsede tervislikud omadused.

Läätsed paistavad silma raua-, tsingi-, vase- ja seleenisisalduse poolest. Läätsedes on B-rühma vitamiine ja rikkalikult lahustuvaid ja lahustumatuid kiudaineid, mis soodustavad seedetegevust.

1. Aitavad langetada kolesterooli taset
2. Südamele kasulikud
3. Võib aidata parandada seedetegevust
4. Hea proteiini allikas
5. Aitab suurendada energia taset
6. Aitab stabiliseerida veresuhkru taset
7. Võib aidata kaalulangetamisel

RETSEPT


Vaja läheb:
Läätsed 1 purk
1 terve kurk (võib ka pool panna)
1/2 punast sibulat
sool
2-4 spl punase veidi äädikat

Tee nii:
- Haki punane sibul peeneteks ja väikesteks kuubikuteks ning pane salatikausi põhja. Kalla natukene punase veiniäädikat sibulatele, et maitset pehmendada.
- Nüüd võta kurk ja haki taaskord väikesteks kuubikuteks ning lisa sibulatele (segada pole veel vaja).
- Ava läätse purk ning kalla tiheda põhjaga sõela ning "pese" korralikult külma vee all, kuni läätsed on selge väljanägemisega.
- Lisa läätsed sibula ja kurgi hulka ning sega kõik läbi.
- Maitsesta soolaga (minule meeldib jahvatada salatisse jämedat soola), lisa soola vastavalt oma meeldivuse astmele aegajalt natukene maitstes.
- Lõpuks lisa veel punaseveini äädikat ja sega korralikult läbi.

Lihtne salat valmis ja võid kohe nautima asuda :)!

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...